Адміністративна справа – переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б одна сторона здійснює публічно-владні управлінські функції, в тому числі на виконання делегованих повноважень, і суперечка виникла в зв’язку з виконанням або невиконанням такою стороною зазначених функцій або хоча б одна сторона надає адміністративні послуги на підставі законодавства, уповноважує або зобов’язує надавати такі послуги виключно суб’єкта владних повноважень, і суперечка виникла в зв’язку з наданням або ненаданням такою стороною зазначених послуг.
Також адміністративною справою є суперечка щодо порушення суб’єктом владних повноважень або іншою особою прав суб’єкта виборчого процесу або процесу референдуму.
Таким чином, особливістю адміністративних справ є наявність в складі їх учасників приватного елементу (громадянина, юридичної особи приватного права і т.д.) і публічного елемента (суб’єкта владних повноважень). Такі суперечки, як правило ініціюються приватною стороною. Адміністративним судам підсудні наступні категорії спорів: про визнання протиправним і недійсним нормативно-правового акта або окремих його положень, визнання протиправним та скасування індивідуального акта або окремих його положень, визнання дій суб’єкта владних повноважень протиправними та зобов’язання утриматися від вчинення певних дій, визнання бездіяльності суб’єкта владних повноважень протиправною та зобов’язання вчинити певні дії, встановлення наявності чи відсутності компетенції (повноважень) суб’єкта владних повноважень, спори, що виникають з приводу укладання, виконання, припинення, скасування чи визнання недійсними адміністративних договорів, спори з приводу прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, спори фізичних чи юридичних осіб з розпорядником публічної інформації щодо оскарження його рішень, дій або бездіяльності в частині доступу до публічної інформації та інші. В судовому порядку можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб’єктів владних повноважень.
Ще однією особливістю даної категорії справ, є те, що в суперечках про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб’єкта владних повноважень обов’язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, тобто на суб’єкт владних повноважень.
Адміністративні справи розглядаються місцевими адміністративними судами, а також окружним адміністративними судами відповідно до розмежування предметної юрисдикції, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України.