Господарські справи

Господарські справи – це суперечки, пов’язані із здійсненням господарської (підприємницької) діяльності. Переважна більшість таких суперечок виникає з договірних зобов’язань з контрагентами. Таким чином, ці правовідносини регулюються Цивільним кодексом України, але з урахуванням норм Господарського кодексу України.

У даній категорії справ істотну роль грає досудове врегулювання спорів, що виникають між учасниками господарських відносин. Подібний спосіб врегулювання дозволяє уникнути звернення до суду і вберегти сторони від значних втрат фінансів і часу. З цієї причини проведення переговорів, претензійна робота і швидке вирішення конфліктних ситуацій забезпечують стабільне майнове становище суб’єкта господарювання.

В судовому порядку можуть розглядатися всі можливі суперечки, що виникають з господарських правовідносин: суперечки щодо укладення, зміни, розірвання та виконання договорів, спори, що виникають з корпоративних відносин, в тому числі в суперечках між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи або між юридичною особою та її учасниками, суперечки з угод щодо акцій, часток, паїв, інших корпоративних прав, суперечки щодо цінних паперів, у тому числі пов’язані з правами на цінні папери і правами, виникаючими з них, емісією, розміщенням, обігом та погашенням цінних паперів, обліком прав на них і зобов’язаннями по ним, суперечки, що виникають з відносин, пов’язаних із захистом економічної конкуренції, обмеженням монополізму в господарській діяльності, справи про банкрутство та інші.

Для розгляду господарських справ діють спеціалізовані господарські суди в системі судів загальної юрисдикції, апеляційні господарські суди та Касаційний господарський суд в складі Верховного Суду.

Методика

  1. Ваше звернення

    При першому зверненні за допомогою зазначених на сайті засобів зв'язку адвокатом з'ясовується суть юридичного питання, а також визначається обсяг документів, необхідних для подання клієнтом.

  2. Консультація

    Юридична консультація проводиться при особистій зустрічі, на якій адвокат роз'яснює, які саме питання цікавлять клієнта, пропонує можливі шляхи їх вирішення і приймає для більш детального ознайомлення відповідні документи.

  3. Вивчення документів

    Правова оцінка наданих клієнтом документів здійснюється з метою остаточного визначення правової позиції у справі, інформування про неї клієнта, а також узгодження обсягу послуг, що надаються.

  4. Укладення договору

    Адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги, який укладається у письмовій формі і регулює умови і порядок надання адвокатських послуг.

  5. Підготовка процесуальних документів

    З метою здійснення захисту та реалізації прав клієнта адвокатом складаються позовні заяви, апеляційні та касаційні скарги, клопотання, запити, претензії, а також інші процесуальні документи.

  6. Представництво ваших інтересів

    При здійсненні адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги.