Житлові справи

Житлове право є надзвичайно об’ємною і комплексною галуззю юриспруденції. Правовідносини, які підпадають під категорію житлових регулюються перш за все Житловим та Цивільним кодексами України, а також Конституцією України, але в окремих випадках на них поширюється дія норм спадкового, сімейного та трудового права.

Житлові спори можуть виникати в процесі експлуатації житлового фонду між власниками, орендодавцями, орендарями, будівельними компаніями, власниками часток, постачальниками житлово-комунальних послуг та іншими суб’єктами.

Частина потенційних спірних питань можна уникнути при юридичному супроводі угод з нерухомістю, що також дозволяє зберегти майно в майбутньому.

Проте, переважна більшість житлових спорів розглядається в судовому порядку і їх коло досить велике: суперечки щодо права власності, вселення та виселення, визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням, визнання угод з житловою нерухомістю недійсними, витребування майна з чужого незаконного володіння, визначення порядку користування житловим приміщенням, зняття з реєстраційного обліку, розірвання договору оренди, поділу особових рахунків, виділення частини житлової нерухомості, суперечки про визначення часток у праві власності, усунення перешкод в користуванні жилим приміщенням, суперечки безпосередньо пов’язані з договором найму житлового приміщення, суперечки, які виникають в процесі приватизації та інші.

Зазначені категорії справ розглядаються районними судам в порядку цивільного судочинства. Однак, законодавцем визначено категорії справ, які не можуть розглядати районні суди і до яких відносяться, зокрема, спори про надання житла особам, які потребують поліпшення житлових умов, про надання житла меншого розміру замість займаного, спори про визнання ордера недійсним. Такі суперечки вирішуються в адміністративному порядку, тобто адміністративними судами відповідно до Кодексу адміністративного судочинства.

Методика

  1. Ваше звернення

    При першому зверненні за допомогою зазначених на сайті засобів зв'язку адвокатом з'ясовується суть юридичного питання, а також визначається обсяг документів, необхідних для подання клієнтом.

  2. Консультація

    Юридична консультація проводиться при особистій зустрічі, на якій адвокат роз'яснює, які саме питання цікавлять клієнта, пропонує можливі шляхи їх вирішення і приймає для більш детального ознайомлення відповідні документи.

  3. Вивчення документів

    Правова оцінка наданих клієнтом документів здійснюється з метою остаточного визначення правової позиції у справі, інформування про неї клієнта, а також узгодження обсягу послуг, що надаються.

  4. Укладення договору

    Адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги, який укладається у письмовій формі і регулює умови і порядок надання адвокатських послуг.

  5. Підготовка процесуальних документів

    З метою здійснення захисту та реалізації прав клієнта адвокатом складаються позовні заяви, апеляційні та касаційні скарги, клопотання, запити, претензії, а також інші процесуальні документи.

  6. Представництво ваших інтересів

    При здійсненні адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги.