Спадкові справи

Категорія спадкових справ регулюється нормами Цивільного кодексу України. Відповідно до нього, спадкуванням є перехід прав та обов’язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців). Спадкування може здійснюватися за заповітом або за законом, тобто відповідно до черговості спадкоємців.

Для прийняття спадщини спадкоємцям необхідно здійснити ряд дій у встановлені законом терміни, а також надати документи, які часто бувають втрачені, в зв’язку з чим потрібні додаткові дії по їх відновленню. При цьому, існують особливості успадкування права на земельну ділянку, частки у праві спільної сумісної власності, права на вклад у банку та інших прав і обов’язків.

У зв’язку з відкриттям спадщини виникає безліч суперечок між спадкоємцями – щодо тлумачення заповіту, визнання його недійсним, усунення від права на спадкування, спадкового договору, права на обов’язкову частку у спадщині, здійснення розділу і перерозподілу спадщини між спадкоємцями, встановлення факту споріднення з спадкодавцем та інші, які вирішуються в судовому порядку.

Своєчасні дії щодо прийняття спадщини, а також вирішення судових суперечок з іншими спадкоємцями або кредиторами спадкодавця дозволяють спадкоємцям належним чином оформити право на спадщину, отримати свідоцтво про право на спадщину та здійснювати всі правомочності власника майна.

Спадкові спори розглядаються в порядку цивільного судочинства місцевими судами загальної юрисдикції.

Методика

  1. Ваше звернення

    При першому зверненні за допомогою зазначених на сайті засобів зв'язку адвокатом з'ясовується суть юридичного питання, а також визначається обсяг документів, необхідних для подання клієнтом.

  2. Консультація

    Юридична консультація проводиться при особистій зустрічі, на якій адвокат роз'яснює, які саме питання цікавлять клієнта, пропонує можливі шляхи їх вирішення і приймає для більш детального ознайомлення відповідні документи.

  3. Вивчення документів

    Правова оцінка наданих клієнтом документів здійснюється з метою остаточного визначення правової позиції у справі, інформування про неї клієнта, а також узгодження обсягу послуг, що надаються.

  4. Укладення договору

    Адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги, який укладається у письмовій формі і регулює умови і порядок надання адвокатських послуг.

  5. Підготовка процесуальних документів

    З метою здійснення захисту та реалізації прав клієнта адвокатом складаються позовні заяви, апеляційні та касаційні скарги, клопотання, запити, претензії, а також інші процесуальні документи.

  6. Представництво ваших інтересів

    При здійсненні адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги.