Сімейні справи

В основі сімейних спорів лежать особисті немайнові та майнові відносини між подружжям, батькам і дітьми, усиновлювачами та усиновленими, а також іншими членами сім’ї та родичами. Такі правовідносини регулюються Сімейним кодексом України та іншими нормативно-правовими актами.

При цьому, вищевказані особи можуть врегулювати свої правовідносини з допомогою договору, якщо це не суперечить чинному законодавству. Особи, які проживають однією сім’єю, а також родичі за походженням, відносини яких не врегульовані Сімейним кодексом України, можуть врегулювати свої сімейні (родинні) відносини за договором, який повинен бути укладений у письмовій формі і є обов’язковим до виконання.

Як показує судова практика, найбільшу кількість сімейних суперечок виникає з приводу розірвання шлюбу, поділу майна, яке є спільною сумісною власністю подружжя, стягнення аліментів та оспорювання батьківства.

Однак, кількість конфліктних ситуацій, які виникають між учасниками сімейних правовідносин, набагато ширше і в разі неможливості їх мирного вирішення судом можуть розглядатися наступні суперечки: визначення порядку спілкування з дитиною, обмеження або позбавлення батьківських прав, зміна розміру аліментів, визначення місця проживання дитини, встановлення батьківства, виселення дитини, зняття дитини з реєстрації місця проживання, визнання дитини такою, що втратила право користування житловим приміщенням, визнання шлюбу недійсним або фіктивним, отримання дозволу на виїзд дитини за кордон, визнання недійсним шлюбного договору, встановлення опіки та піклування над дітьми, усиновлення та інші.

Оскільки сімейні суперечки є категорією цивільних справ, то вони розглядаються судами в тому ж порядку, але з урахуванням норм Сімейного кодексу України.

Методика

  1. Ваше звернення

    При першому зверненні за допомогою зазначених на сайті засобів зв'язку адвокатом з'ясовується суть юридичного питання, а також визначається обсяг документів, необхідних для подання клієнтом.

  2. Консультація

    Юридична консультація проводиться при особистій зустрічі, на якій адвокат роз'яснює, які саме питання цікавлять клієнта, пропонує можливі шляхи їх вирішення і приймає для більш детального ознайомлення відповідні документи.

  3. Вивчення документів

    Правова оцінка наданих клієнтом документів здійснюється з метою остаточного визначення правової позиції у справі, інформування про неї клієнта, а також узгодження обсягу послуг, що надаються.

  4. Укладення договору

    Адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги, який укладається у письмовій формі і регулює умови і порядок надання адвокатських послуг.

  5. Підготовка процесуальних документів

    З метою здійснення захисту та реалізації прав клієнта адвокатом складаються позовні заяви, апеляційні та касаційні скарги, клопотання, запити, претензії, а також інші процесуальні документи.

  6. Представництво ваших інтересів

    При здійсненні адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги.