Цивільні справи

Цивільні справи займають найбільшу частку серед усіх, що розглядаються судами. Будь то оформлення права власності, укладення договору, заподіяння майнової шкоди, відкриття вкладу в банку або надання послуг, – всі ці дії регулюються нормами цивільного права. Трудові, земельні, житлові, сімейні відносини також розглядаються судами в якості цивільних справ.

Існує величезна кількість категорій спорів, що виникають з цивільних правовідносин: визнання угоди недійсною, витребування майна з чужого незаконного володіння, визнання особи недієздатною, стягнення грошових коштів, встановлення фактів, що мають юридичне значення, виселення та багато інших.

Розгляд судом цивільної справи ініціюється виключно з ініціативи зацікавленої сторони шляхом подачі нею позову до суду загальної юрисдикції з певною вимогою (вимогами) до відповідача.

Грамотне оформлення позову, визначення кола відповідачів і точне формулювання позовних вимог є найважливішими факторами успішного вирішення спору на користь позивача. Для відповідача ключовим є спростування позиції позивача, приведення доводів незаконності та необґрунтованості позовних вимог. При розгляді справи судом сторони на підтвердження своїх вимог і заперечень надають відповідні докази.

Судами першої інстанції, які розглядають справу по суті, є суди загальної юрисдикції, чиї рішення переглядаються судами апеляційної інстанції, а перевірка законності рішень судів першої та апеляційної інстанції здійснюється судом касаційної інстанції – Верховним Судом.

Методика

  1. Ваше звернення

    При першому зверненні за допомогою зазначених на сайті засобів зв'язку адвокатом з'ясовується суть юридичного питання, а також визначається обсяг документів, необхідних для подання клієнтом.

  2. Консультація

    Юридична консультація проводиться при особистій зустрічі, на якій адвокат роз'яснює, які саме питання цікавлять клієнта, пропонує можливі шляхи їх вирішення і приймає для більш детального ознайомлення відповідні документи.

  3. Вивчення документів

    Правова оцінка наданих клієнтом документів здійснюється з метою остаточного визначення правової позиції у справі, інформування про неї клієнта, а також узгодження обсягу послуг, що надаються.

  4. Укладення договору

    Адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги, який укладається у письмовій формі і регулює умови і порядок надання адвокатських послуг.

  5. Підготовка процесуальних документів

    З метою здійснення захисту та реалізації прав клієнта адвокатом складаються позовні заяви, апеляційні та касаційні скарги, клопотання, запити, претензії, а також інші процесуальні документи.

  6. Представництво ваших інтересів

    При здійсненні адвокатської діяльності адвокат має право вчиняти будь-які дії, не заборонені законом, правилами адвокатської етики та договором про надання правової допомоги, необхідні для належного виконання договору про надання правової допомоги.